UNPR și femeia care vrea să fie primar la Călărași

Elena Nicolache
Elena Nicolache
Elena Nicolache

Se numește Elena Nicolache și este prima propunere pentru a ocupa funcția de primar din Călărași după 480 ani…

Mă numesc Elena Nicolache și sunt de profesie economist. Cei mai mulți dintre dvs. mă cunoașteți, știți cine sunt. Candidez la functia de primar, pentru a oferi o șansă pentru generația tânără. UNPR a fost primul partid care mi-a dat posibilitatea să răspund provocărilor celor din stradă.
Am o afacere mică, clasică, muncesc cot la cot cu dvs. și știu cu ce ne confruntăm zilnic, ce probleme există, ce taxe plătesc, cu ce mă deplasez la serviciul pe care îl am. Sper să fiu în asentimentul dvs.
Avem proiecte mărețe pe care le vom discuta în Campania electorală ce va urma.
Sunt prima femeie care a spus DA după 480 ani de când există Călărașiul. Cunosc foarte bine doamne care fac politică în orașul nostru, dar nu am văzut niciuna care să își exprime dorința de a face ceva pentru Primăria Călărași și pentru Administrația locală. Poate sunt eu, sau poate nu, dar cu siguranță am dat startul unei povești…
Dacă nu voi fi eu, va fi alta, dar noi, cele care suntem și mame și soții… putem face ceva pentru Comunitatea noastră.
Mult succes nouă și vouă!

În cadrul conferinței de presă de astăzi 16 feb. 2016 de la sediul județean al UNPR Călărași, prezentăm candidații pentru primăriile din Călărași, Chiselet, Fundeni, Fundulea, Lehliu Sat și Nicolae Bălcescu.
Avem alături de noi tinerețe, grație, profesionalism și prospețime:
– Elena Nicolache, pentru municipiul Călărași
– Mariana Șerban, pentru comuna Lehliu Sat
– Dorin Prodan, pentru orașul Fundulea
– Adrian Mocanu, pentru comuna Chiselet
– Nicu Gavrilă, pentru comuna Fundeni
– Stefan Stan, pentru comuna Nicolae Bălcescu

Vom informa în edițiile noastre viitoare despre candidați, expertiza și proiectele lor, motivația de a face ceva util Comunităților în care trăiesc.

A consemnat: Marian Dorin Pîrloagă

2 comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*