Avem cu ce să ne mândrim! Dar ştim cu ce eforturi obţin sportivii de la CSM Călăraşi aceste rezultate?

 

Judeţul Călăraşi a avut norocul să beneficieze de avantajul de a fi reprezentat la nivel mondial de cel mai eficient ambasador – sportul de performanţă. Deşi fotbalul, handbalul şi futsalul au înregistrat rezultate deosebite în ultimii ani la Călăraşi, sportivii care activează în cadrul CSM Călăraşi au fost cei care ne-au făcut mândrii că suntem români. Datorită lor, imnul României a răsunat în cele mai îndepărtate colţuri ale lumii, la cele mai importante competiţii  internaţionale. Am fost curioşi să aflăm  ce se află în spatele acestor rezultate deosebite şi am stat de vorbă cu directorul CSM Călăraşi,  Prof. dr. Chirila Dumitru. Deşi ne-a relatat cu patimă şi cu mândrie, rezultatele obţinute de sportivii care activează în cadrul clubului, pe faţa domniei sale se zărea o umbră de tristeţe. Tristeţe generată de faptul că nu sunt bani suficienţi pentru deplasări la competiţii, că antrenorii sunt plătiţi cu puţin peste salariul minim pe economie, că dotările materiale sunt insuficiente.

chirila   Prof. dr. Chirila Dumitru : ,, În spatele fiecărui rezultat deosebit obţinut de un sportiv, este o muncă titanică. În primul rând, munca sportivului respectiv, în al doilea rând munca antrenorului şi în ultimul rând, munca echipei care trebuie să asigure sportivului, baza materială pentru antrenament şi deplasarea la competiţii. Am avut şansa să fiu susţinut de o echipă formată din oameni extraordinari, cu ajutorul cărora a fost posibilă obţinerea acestor rezultate spectaculoase. Îi felicit, cu multa bucurie şi mândrie, pe sportivii şi antrenorii noştri, pentru minunatele performanţe obţinute, rezultate care ne dau mari speranţe pentru viitor. La Gala Canotajului românesc, care a avut loc în data de 13 decembrie 2017, au mai fost premiaţi şi felicitaţi de ministrul sportului Marius Dunca şi de preşedintele COSR Mihai Covaliu şi sportivii  călărăşeni, campioni europeni, Alexandru CHIOSEAUA, Mădălina CASU şi Georgiana VASILE . Intr-un domeniu de varf, cel al marii performante sportive, al luptei cu propriile limite, domeniu al excelentei umane,campioni, precum Adriana AILINCAI, Alexandru CHIOSEAUA dar si alti campioni de la Clubul Sportiv Municipal Calarasi, fac cinste comunitatii din Calarasi si Romaniei, prin performantele lor minunate.Ailincai si palmele ei cu Aur CE 2017, 1
Fara a idealiza campionii, sportul reprezinta o scoala a luptei, modelul de succes din sport putand fi aplicat si in alte domenii: educatia, munca, arta, creatia, etc.
Terenul sportiv, cale a excelentei, poate fi considerat ca o punere in scena simbolica a nevoii noastre de dezvoltare, dezvotare realizata cel mai bine prin comparare, prin masurare, prin infruntare!
Aventura umana pe care o reprezinta sportul ne poate ajuta sa intelegem mai bine reusitele si esecurile, incitandu-ne pe fiecare dintre noi sa descoperim si sa parcurgem drumul pana la capatul viselor noastre.
Cel ce invata sa lupte pentru o idee, sau un ideal, devine mai puternic din toate punctele de vedere, invatand sa descopere, pas cu pas, campionul din sine insusi.
Luând exemplul unui sportiv de nivel inalt, si in Calarasi avem asa ceva si ne mandrim cu ei, fiecare poate dobandi o mentalitate de campion in viata de zi cu zi.
Noi cei de la CSM Calarasi, ajutati de autoritatile locale, dar in mod deosebit de primarul mun. Calarasi, Domnul Daniel DRAGULIN, am reusit sa insuflam sportivilor nostri o astfel de mentalitate, mentalitatea de a fi buni in ceea ce facem, de a fi din ce in ce mai buni, de a fi campioni!
Campioni in CALARASI!

Si, toti campionii nostri au ajuns la performante remarcabile si datorita interesului si sustinerii acordate, anual, de primarul mun. Calarasi, Domnul Daniel Stefan DRAGULIN.

De aceea îi multumim domnului primar, dupa cum multumim si Consiliului local si judetean Calarasi, fara contributia dumnealor rezultatele noastre nefiind posibile!
Multumim de asemenea, tuturor calarasenilor, care au incredere in noi, au nevoie de rezultatele noastre pentru a fi si ei mai buni, ne urmaresc si ne incurajeaza permanent.

Si, dorim sa aducem in Calarasi nu doar cât mai multe medalii, dar și bucuria impărtasita cu cei care iubesc și susțin sportul de performanta românesc!”A Ailincai cu super poza CM 2017

   Cele mai bune rezultate obtinute de sportivii si antrenorii CSM Călăraşi in anul 2017

                                                                                ATLETISM

  1. Loc I CN Universitar-Baciu Alexandru, Triplusalt,16,12 cm, 02.2017, Bacau
  2. Loc II- CN Universitar-Baciu Alexandru, lungime, 7,32 cm, 5.02.2017, Bacau
  3. Loc I CN Universitar-Luca Denisa, Lungime, 6.03 cm, 02.2017, Bacau
  4. Loc I CN Universitar-Luca Denisa, Prajina, 3.10 cm, 02.2017, Bacau
  5. Loc I CN Sala, sen-Luca Denisa, prajina, 18-19.02.2017, Bucuresti
  6. Loc III CN Sala, sen-Luca Denisa, lungime, 18-19.02.2017, Bucuresti
  7. Loc III CN Sala, tin-Mihai Alexandra, triplusalt, 18-19.02.2017, Bucuresti
  8. Loc III CN Sala, tin –Bucse Samuel, lungime, 18-19.02.2017, Bucuresti
  9. Loc II- CN Jun I, -Bucse Smuel, Lungime, 25-26.02.2017, Bucuresti, 7,11 m
  10. Loc I- CN Jun II, -Bucse Smuel, Lungime, 11-12.03.2017, Bacau
  11. Loc III- Ionela Luca-lungime, Internationalele Romaniei, 3.06.2017, Cluj
  12. Loc II- Baciu George-lungime, Internationalele Romaniei, 3.06.2017, Cluj
  13. Loc I- Bucsa Samuel-Campionatele Balcanice, saritura lungime, Istambul, 3-4 iunie 2017
  14. Loc I- CN Jun II, -Bucse Smuel, Lungime, pista, 24-25.06.2017, Pitesti

… loc VI-Luca Ionela- CE , prajina, Tampere-Finlanda

…     RECORD NATIONAL Bucse Samuel 7.63 m la Lungime

  1. Loc I- Bucsa Samuel, CN tin,  Lungime, 8.07.2017,  Pitesti,
  2. Loc I- Luca Ionela, CN sen, prajina, 8.07.2017,  Pitesti,
  3. Loc II- Baciu George, CN sen, Lungime, 8.07.2017,  Pitesti,
  4. Loc II- Biro Florin, CN tin, 3000 obstacole, 8.07.2017,  Pitesti,

 

  1. Loc III- Bucse Samuel – Campionatele Mondiale U 18, Lungime, Nairobi, 14.07.2017

 

  1. Loc II- Ionela Luca- Campionatele Balcanice, prajina, 15.07.2017……Novi Pasar, Serbia

 

  • Loc VI-Luca Ionela- CE , prajina, Tampere-Finlanda, 2017

Total medalii = 20 din care

Aur =      8 medalii

Arg =      6 medalii

Bronz = 6 medalii

 

                                                                                      BOX

  1. Loc I-Costea Daniel, Camp Nat. U22, 21-25.02.2017, Braila
  2. Loc I-Ion Marian, Camp Nat. U22, 21-25.02.2017, Braila
  3. Loc III, Schiopu Florin, Camp Nat. U22, 21-25.02.2017, Braila
  4. Loc III- Ceparu George, Camp Nat. U22, 21-25.02.2017, Braila

 

  1. Loc I- Ion Lidia, Cupa Romaniei, Sen, 28.02-3.03.-2017, Rm Sarat
  2. Loc I- Catana Mihaela, Cupa Romaniei, Jun, 28.02-3.03-2017, Rm Sarat
  3. Loc II- Anghel Eugenia, Cupa Romaniei, Sen, 28.02-3.03-2017, Rm Sarat
  4. Loc II- Micu Diana, Cupa Romaniei, Jun, 50 kg, 28.02-3.03-2017, Rm Sarat
  5. Loc II- Cojocaru Cristina, Cupa Romaniei, Jun, 57 kg,28.02-3.03-2017, Rm Sarat
  6. Loc III- Budescu Andra, Cupa Romaniei, Sen, 81 kg, 28.02-3.03-2017, Rm Sarat
  7. Loc III- Craciun Catalina, Cupa Romaniei, Jun, 46 kg, 28.02-3.03-2017, Rm Sarat

Loc V – Costea Daniel – CE U22, 16-18.03.2017, Braila

  1. Loc I – Visan Antonio, Cupa Romaniei, Tineret, 52kg, 18-22.04.2017, P. Neamt
  2. Loc I – Visan Mark, Cupa Romaniei, Tineret, 60kgkg, 18-22.04.2017, P. Neamt
  3. Loc II- Cristea Jean, Cupa Romaniei, Tineret, 56kg, 18-22.04.2017, P. Neamt
  4. Loc II – Haiduc Vlad, Cupa Romaniei, Tineret, 69kgkg, 18-22.04.2017, P. Neamt

 

Locul I si in Clasamentul pe cluburi la Cupa Rom Tineret 22.04.2017, P. Nemt

 

  1. Locul I – Dobre Tavi-Turneu International Tiraspol, 46 kg, Jun, 20-22.04.2017

 

  1. Locul III- Costea Daniel- Turneu Internat, 66kg-sen, 20-22.04.2017-Paris
  2. Locul III- Constantinov Cristian- Turneu Internat, 66kg-sen, 20-22.04.2017-Paris
  3. Loc I – Dobre Tavi-Turneu Internat Klin Slovacia, 14-18.06 2017, 46 kg
  4. Loc I – Manea Marco Antonio-Turneu Internat Slovacia, 14-18.06 2017, 44 kg
  5. Loc I – Dobre Tavi Cupa Romaniei, jun, 01.07.2017, Brezoi
  6. Loc I –Dumbrava Cupa Romaniei, jun. 01.07.2017, Brezoi

 

  1. Loc III – Manea Marco Antonio – Campionatul European Cadeti, 44.5 kg, 25.07.2017- Rm Valcea

 

  1. Loc I-Dobre Tavi-Camp Nat Jun, 46 kg, 12.08.2017, Tg Jiu

 

  1. Loc I-Popescu Madalin-Camp Nat Jun, 50 kg, 12.08.2017, Tg Jiu

 

  1. Loc I-Dumbrava Valentin-Camp Nat Jun, 66 kg, 12.08.2017, Tg Jiu

 

  1. Loc I – Catana Mihaela, Camp Nat Jun, 46 kg, 28.08-03 sept. 2017, Mangalia

 

  1. Loc I – Ion Lidia, Camp Nat, Sen, 51 kg, 28.08-03 sept. 2017, Mangalia

 

  1. Loc II – Anghel Eugenia, Camp Nat, Sen, 48 kg, 28.08-03 sept. 2017, Mangalia

 

  1. Loc II – Micu Diana, Camp Nat Jun, 50 kg, 28.08-03 sept. 2017, Mangalia

 

  1. Loc III – Lupu Carmen, Camp Nat Jun, 50 kg, 28.08-03 sept. 2017, Mangalia

 

  1. Loc III – Budescu Andra, Camp Nat, Sen, +81 kg, 28.08-03 sept. 2017, Mangalia

 

  1. Loc III – Dobre Tavi-Campionatul European de Box, Jun, 18-26.09.2017, Albena

 

  1. Loc III – Popescu Madalin -Campionatul European de Box, Jun, 18-26.09.2017, Albena

 

  1. Loc V – Dumbrava Valentin – Campionatul European de Box, Jun, 18-26.09.2017, Albena

 

  1. Loc II – Costea Daniel-CAMP Nat de Sen, 64 kg, 11.11.2017, Bucuresti

Total-              36 medalii           –       16 aur

–          9 argint

–        11 bronz

CANOTAJ

  1. Loc I – Popa David/Boboc Robert, Cupa Rom, Ergometru, 2XCU, Jun I, 11.02.2017, Zonal
  2. Loc II – Sandu Cristian, Cupa Rom, 1X, Jun II 11.02.2017, Zonal
  3. Loc II – Stoica Antonio, Cupa Rom, 1 X, Jun I, 11.02.2017, Zonal
  4. Loc II – Druga Cristina/Burlacu Elena, Cupa Rom, 2X, Jun II, 02.2017, Zonal
  5. Loc III – Ailincai Adriana, Cupa Rom, 1X,Jun I, 02.2017, Zonal
  6. Loc I – Buzdugan Madalina, Camp Nat de Ergometru, 1X, Sen, 11.03. 2017, TG Mures
  7. Loc I – Ailincai Adriana, Camp Nat de Ergometru, 1X, Jun 1, 11.03. 2017, TG Mures
  8. Loc I – Popa David/Boboc Robert, Camp Nat de Ergometru, CU, Sen, 11.03. 2017, TG Mures
  9. Loc I – Sandu Cristian, Camp Nat de Ergometru, 1X, Jun II, 11.03. 2017, TG Mures
  10. Loc II – Roman Lidia/Casu Madalina, Camp Nat de Ergometru, 2X, Sen, 11.03. 2017, TG Mures
  11. Loc II – Stoica Antonio, Camp Nat de Ergometru, 1X, Jun 1, 11.03. 2017, TG Mures
  12. Loc II – Druga Cristina/Burlacu Elena, Camp Nat de Ergometru, 2X, Jun2 11.03. 2017, TG Mures
  13. Loc II – Timoc I/Stoian Bogdan/Stoian Andrei/ Munteanu Valentin/Stiuca Aurelian/ Stoica Antonio/ Craciun Alin/David Marcel/ Banateanu Daniel/, CN Fond, 8+1, Sen, 5-6.04.2017, Timisoara
  14. Loc III – Ailincai Adriana/Casu Madalina, CN Fond, 2-, Sen, 5-6.04.2017, Timisoara
  15. Loc III – Roman Lidia/Casu Madalina, 2X, CN Fond,Sen, 5-6.04.2017, Timisoara
  16. Loc III – Boboc Robert/Popa David, CN Fond, 2X, CU, Sen, 5-6.04.2017, Timisoara
  17. Loc III – Boboc Robert/Popa David, CN Fond, 2-, CU, Sen, 5-6.04.2017, Timisoara
  18. Loc I – Druga Cristina, Camp Nat Canotaj, Fond, 1Xjun II, 7-8.04.2017, Timisoara
  19. Loc II – Ailincai Adriana, Camp Nat Canotaj, Fond, 1Xjun I, 7-8.04.2017, Timisoara
  20. Loc II – Popa David, Camp Nat Canotaj, Fond, 1XCUjun I, 7-8.04.2017, Timisoara
  21. Loc II – Paraschiv Gabriela/Burlacu Camelia, Camp Nat Canotaj, Fond, 2Xjun I, 7-8.04.2017, Timisoara
  22. Loc III – Boboc Robert, Camp Nat Canotaj, Fond, 1Xjun I, CU, 7-8.04.2017, Timisoara
  23. Loc III – Boboc R/Popa D/Craciun A/Stoica A, Camp Nat Canotaj, Fond, 4Xjun I, 8.04.2017, Timisoara

 

  1. Loc I – Adriana AILINCAI, Camp Europ de Jun, 19-21.05.2017, Germania

Loc IV- Alexandru CHIOSEAUA-Campionatele Mondiale Tineret, 23.07.2017, Bulgaria

  1. Loc II – Alexandru CHIOSEAUA- Camp Nat sen-tin viteza, 1X Sen, 28.07.2017, Snagov
  2. Loc II – David POPA – Camp Nat sen-tin viteza, 1X CU, Sen, 28.07.2017, Snagov
  3. Loc II – Madalina CASU – Camp Nat sen-tin viteza, 1X Tin-Sen, 28.07.2017, Snagov
  4. Loc III – Alexandru CHIOSEAUA- Munteanu Valentin, C Nat sen-tin viteza, 2X Sen, 28.07.2017, Snagov
  5. Loc III – Boboc Robert/Munteanu Valentin, C Nat viteza, 2X Tin, 28.07.2017, Snagov
  6. Loc III –Druga Cristina/Clapon Delia/Paraschiv Gabriela/Burlacu Delia, Camp Nat sen-tin viteza, 4X Sen, 28.07.2017, Snagov
  7. Loc I – Adriana AILINCAI, Campionatul Mondial de Jun, Trakai, Lituania, 4-08.2017
  8. Loc II – A. Ailincai- Campionatul Nat. de viteza, 1Xjun I, 7.08.2017, Navodari
  9. Loc II – Popa Eduard – Campionatul Nat. de viteza, 1Xjun I, 7.08.2017, Navodari
  10. Loc II – Cristina Druga – Campionatul Nat. de viteza, 1Xjun II, 7.08.2017, Navodari
  11. Loc II – Delia Clapon/Gabriela Paraschiv- C. Nat. de viteza, 2-jun II, 7.08.2017, Navodari
  12. Loc II – V Munteanu/A Stoica, R Boboc/A. Buzdugan-C. Nat de viteza, 4+1J I, 7.08.2017, Navodari
  13. Loc II – A Ailincai/I Timoc- C. Nat. de viteza, 2- jun I, 7.08.2017, Navodari
  14. Loc II – C Druga/E Burlacu – C. Nat. de viteza, 2- jun II, 7.08.2017, Navodari
  15. Loc II – Delia Clapon/Gabriela Paraschiv – C. Nat. de viteza, 2X jun II, 7.08.2017, Navodari
  16. Loc III – S Sandu – CN viteza 1X jun II, 7.08.2017, Navodari
  17. Loc III – E Burlacu – CN viteza 1X jun II, 7.08.2017, Navodari

In urma acestor rezultate CSM Calarasi s-a clasat pe locul II in CLASAMENTUL National pe cluburi al FR Canota jla Camp Nat de viteza 2000m,  7.08.2017, Navodari.

 

  1. Loc I-Chioseaua Alexandru-Camp Europene U 23, 4-, 3 septembrie, la Kruswica, Polon
  2. Loc II-Ailincai Adriana-Camp Europene U 23, 8+, 3 septembrie, la Kruswica, Polon
  3. Loc II-Casu Madalina-Camp Europene U 23, 8+, 3 septembrie, la Kruswica, Pol

 

Total medalii – 43  din care

Aur                  –              9

Argint              –            22

Bronz              –            12

LUPTE

 

  1. Loc I – Palaghia Mihai- Camp Nat U23, 84kg, 02. 2017, Timisoara
  2. Loc II – Apostol Alexandru- Camp Nat U23, 84kg, 02. 2017, Timisoara
  3. Loc I – Palaghia Mihai-Camp Nat Jun, 18-20 ani, 84 kg, 10.04.2017, Craiova
  4. Loc II – Apostol Alexandru, Camp Nat Jun, 18-20 ani, 55 kg, 10.04.2017, Craiova
  5. Loc IIII – Zainea Matei, Camp Nat Jun, 18-20 ani, 50 kg, 10.04.2017, Craiova

Si loc III in Clasamentul National pe cluburi la CN Jun in baza punctelor acumulate de sportivii participanti la acesta finala

  1. Loc II- Palaghia Mihai, Internationalele de Jun ale Romaniei, 12-14.05.2017, Bucure
  2. Loc I – Zainea Samuel, Camp Nat Cadeti, 46 kg, 11.06.2017, Botosani
  3. Loc III – Zainea Matei, Camp Nat Cadeti, 54 kg, 11.06.2017, Botosani
  4. Loc III – Ciubotaru Cristel,, Camp Nat Cadeti, 63 kg, 11.06.2017, Botosani
  5. Loc III – Deliu Marian, Camp Nat Cadeti, 46 kg, 11.06.2017, Botosani
  6. Loc I – Iordache Antonio, Camp Nat plaja, jun mici , 70 kg, 25.06.2017, Constanta
  7. Loc I – Simion Alexandra, Camp Nat plaja, jun mici, 35 kg, 25.06.2017, Constanta
  8. Loc III – Iordache Sorin, Camp Nat plaja, jun mici, 50 kg, 25.06.2017, Constanta
  9. Loc III – Nedelcu Andreea, Camp Nat plaja, jun mici, 40 kg, 25.06.2017, Constanta
  10. Loc III – Vasile Florin, Camp Nat plaja, jun mici, 60 kg, 25.06.2017, Constanta

Loc IV – Mocuta Sorina la Campionatele Europene ptr Scolari de la Belgrad

Federatia Romana de Lupte (FRL)Comunicat,  Constanta – 25.06.2017

  • Campionatul Național Individual Lupte pe Plaja Juniori Mici. Laureatii zilei Lupte Masculin.

Clasament Cluburi :

  1. CSM Călărași
  2. CSM Reșița
  3. CSS Petroșani. Felicitari tuturor! #FRLupte

 

Si Loc I in Clasamentul pe cluburi, inaintea CSM Resita-loc II si CSS Petrosani-loc III

Loc V- Palaghia Mihai la Camp. Europene U20, 84 kg., Dortmund, Germania

  1. Loc I – Palaghia Mihai, Internationalele Italiei, Jun, Sassari-Italia, 12-14.05.2017
  2. Loc I – Palaghia Mihai, + 80 kg, Camp Nat indiv plaja, jun,+ 80 kg, 3.09.2017, C-ta
  3. Loc I – Zainea Matei, Camp Nat indiv plaja, cad,  60 kg, 3.09.2017, Constanta
  4. Locul II – Zainea Matei la Campionatele Balcanice Jun, Turcia, Bursa.
  5. Locul I – Apreutesei Ana Maria la Finala Camp Nat jun mici, 19-22.10.2017, Cluj
  6. Locul I – Iordache Laurian la Finala Camp Nat jun mici, 19-22.10.2017, Cluj
  7. Locul II – Caprita Sorin la Finala Camp Nat jun mici, 19-22.10.2017, Cluj
  8. Locul II – Mocuta Sorina la Finala Camp Nat jun mici, 19-22.10.2017, Cluj
  9. Locul II – Mircea Fabian la Finala Camp Nat jun mici, 19-22.10.2017, Cluj
  10. Locul III – Simion Alexandra la Finala Camp Nat jun mici, 19-22.10.2017, Cluj
  11. Locul III – Biro Florentina la Finala Camp Nat jun mici, 19-22.10.2017, Cluj
  12. Locul II – Zainea Samuel la Campionatele Balcanice de jun mici, Slovenia.
  13. Locul III – Apreutesei Ana Maria la Campionatele Balcanice de jun mici, Slovenia.
  14. Locul III – Zainea Matei la Campionatele Balcanice de cadeti.
  15. Locul II – Zainea Samuel la Cupa Romaniei, cadeti, 24-26.10.2017, Tg Mures
  16. Locul II – Iordache Antonio la Cupa Romaniei, cadeti ,24-26.10.2017, Tg Mures
  17. Locul II – Zainea Matei la Cupa Romaniei, cadeti , 24-26.10.2017, Tg Mures
  18. Locul II – Deliu Marian la Cupa Romaniei, cadeti , 24-26.10.2017, Tg Mures
  19. Loc I – Palaghia Mihai la Cupa Romaniei, jun, 09.12.2017, Putna
  20. Loc III – Zainea Matei la Cupa Romaniei, jun, 09.12.2017, Putna
  21. Loc III – Sergiu Emanuel la Cupa Romaniei, jun, 09.12.2017, Putna

 

Total Lupte – 35, din care:

-Aur             -11 medalii

-Argint          -12 medalii

-Bronz          -12 medalii

 

Kaiac-Canoe

 

  1. Loc III- Budileanu/Moise Emanuel la Camp Nat de viteza, K2, Jun 1, 5.08.2017, Bascov

 

 

In anul 2017 un numar de 32 de sportivi ai CSM Calarasi au fost selectionati in Loturile Nationale

 

  1. Luca Ionela Denisa – atletism
  2. Bucsa Andreas Samuel-atletism
  3. Baciu George-atletism
  4. Dobre Tavi-box
  5. Manea Marco Antonio-box
  6. Costea Daniel-box
  7. Dumbrava Valentin-box
  8. Popescu Madalin-box
  9. Schiopu Florin-box
  10. Ceparu George-box
  11. Marin Ion-box
  12. Catana Mihaela-box
  13. Chioseaua Alexandru-canotaj
  14. Ailincai Adriana-canotaj
  15. Casu Madalina-canotaj
  16. Roman Lidia-canotaj
  17. Druga Cristina-canotaj
  18. Stoica Alin-canotaj
  19. Timoc Iuliana-canotaj
  20. Clapon Delia-canotaj
  21. Paraschiv Gabriela-canotaj
  22. Sandu Stefan-canotaj
  23. Munteanu Valentin-canotaj
  24. Boboc Robert-canotaj
  25. Stoica Antonio-canotaj
  26. Popa David-canotaj
  27. Pascu Geanina-kaiac
  28. Palaghia Mihai-lupte
  29. Zainea Matei-lupte
  30. Aparaschivei-Maria-lupte
  31. Zainea Samuel-lupte
  32. Mocuta Sorina-lupte

 

 

Director

Prof. dr. Chirila Dumitru

csmCSM3CSM1CSM2CSM Bucuresti

822 vizualizari in total 2 vizualizari azi


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*