Sohatu- Au fost începute lucrările de reabilitare a dispensarului uman

Cătălin Iordache : ,,Stimați cetățeni,
Vă aduc la cunoștință că au fost începute lucrările de reabilitare a dispensarului uman din comuna noastră. Această investiție este posibilă datorită finanțării obținute prin Planul Național de Redresare și Reziliență – PNRR, valoarea totală a proiectului fiind de 1.239.360 lei + TVA.
Dispensarul uman din Sohatu a fost mult timp într-o stare avansată de degradare, afectând astfel calitatea și accesibilitatea serviciilor medicale pentru cetățenii comunei Sohatu. Cu ajutorul finanțării obținute, se vor realiza lucrări ample de reabilitare și modernizare a clădirii, astfel încât aceasta să fie adusă la standarde moderne și să ofere condiții optime pentru desfășurarea activităților medicale.
Consider că este o realizare importantă pentru comunitatea noastră, care va aduce beneficii semnificative pentru sănătatea și bunăstarea locuitorilor din zonă și care va contribui la dezvoltarea durabilă a comunei.
Primarul dumneavoastră,
Cătălin Iordache”

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*