Programul celei de-a noua ediții a competiției de minifotbal a CUPEI MARINEI

images

  Duminică, 7 august 2016, s-a dat startul celei de-a noua ediții a competiției de minifotbal ”CUPA MARINEI”, organizată de Primăria Municipiului Călărași în perioada 7-15 august, pe terenul de sport al terasei River’s Lounge. Competiția face parte din seria de evenimente prilejuite de sărbătorirea Zilei Marinei-ediția 2016.

  La ediția din acest an s-au înscris următoarele 13 echipe, reprezentate de instituții publice, companii și firme din orașul nostru:

  • S.C. Tenaris Silcotub

  • Sofidel

  • Primăria Municipiului Călărași

  • Consiliul Județean Călărași

  • Jandarmeria Călărași

  • Donalam

  • B.R.C.T. Călărași

  • Sindicatul Integrarea

  • S.C. Ecoaqua S.A.

  • I.S.U. Barbu Știrbei

  • Martifer

  • I.P.J. Călărași

  • Cavalerii Fluierului

  Premiile concursului de minifotbal vor consta în sume de bani, cupe, medalii, diplome și mingii de fotbal.

  Programul de desfășurare a concursului este următorul:

 

GRUPA A

1. S.C. Tenaris Silcotub

2. Sofidel

3. Primăria Municipiului Călărași

Meciuri:

07.08 – orele 19.00S.C. Tenaris Silcotub – Sofidel

08.08 – orele 20.00S.C. Tenaris Silcotub – Primăria M.Călărași

10.08 – orele 20.00Sofidel – Primăria Municipiului Călărași

GRUPA B

1. Consiliul Județean Călărași

2. Jandarmeria Călărași

3. Donalam

Meciuri:

07.08 – orele 20.00 – Consiliul Jud. Călărași- Jandarmeria Călărași

09.08 – orele 19.00Consiliul Jud. Călărași – Donalam

10.08 – orele 21.00Jandarmeria Călărași – Donalam

GRUPA C

  1. B.R.C.T. Călărași

  2. Sindicatul Integrarea

  3. S.C. Ecoaqua S.A.

Meciuri:

    1. orele 21.00B.R.C.T. Călărași – Sindicatul Integrarea

09.08 – orele 20.00 – B.R.C.T. Călărași – S.C. Ecoaqua S.A.

11.08 – orele 19.00Sindicatul IntegrareaS.C. Ecoaqua S.A.

GRUPA D

  1. I.S.U. Barbu Știrbei

  2. Martifer

  3. I.P.J. Călărași

  4. Cavalerii Fluierului

Meciuri:

08.08 – orele 19.00 – I.S.U. Barbu Știrbei – Cavalerii Fluierului

10.08 – orele 19.00 Martifer – I.P.J. Călărași

11.08 – orele 20.00 – I.S.U. Barbu Știrbei – I.P.J. Călărași

12.08 – orele 20.00Martifer – Cavalerii Fluierului

13.08 – orele 19.00I.S.U. Barbu Știrbei – Martifer

13.08 – orele 21.00 – I.P.J. CălărașiCavalerii Fluierului

 

– Câștigătoarele grupelor vor juca semifinalele.

14.08 – Semifinale – orele 20.00 – loc 1 grupa A – loc 1 grupa D

– orele 21.00 – loc 1 grupa B – loc 1 grupa C

15.08 – Finala Mică – orele 19.30

– Finala Mare – orele 21.00

  În prima zi a competiției s-au înregistrat următoarele rezultate:

  • S.C. Tenaris Silcotub – Sofidel – 5- 2

  • Consiliul Județean Călărași – Jandarmeria Călărași – 3 – 13

  • B.R.C.T. Călărași – Sindicatul Integrarea – 4 – 10

415 vizualizari in total 1 vizualizari azi


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*